Informace pro závodníky
pozorně čtěte všechny články

Skupina TRUCK.

Od letní sezóny 2019 pojedeme podle evropských pravidel seriál Mezinárodního Mistrovství České republiky RC Truck Trial. Budeme soutěžit ve 4 kategoriích:

S2 - dvounápravová vozidla 4x4

S3 - třínápravová vozidla 6x6

S4 - čtyřnápravová vozidla 8x8

P - prototypy 

Všechny modely ve velikosti cca 1 : 14 - 1 : 16, s minimální šířkou 180 mm, tzn. bývalá kategorie S1. Minimální šířka branky je 240 mm. Nelze startovat se dvěma modely v jedné kategorii, ale je možné startovat ve více kategoriích nebo je možné, že s jedním modelem postupně odstartuje více závodníků. Vždy pojedeme 4 sekce jednokolově, bez časového limitu.  Zde je odkaz na pravidla: https://uloz.to/!YzXdFroikYC2/pravidla-merctt-2018-2-pdf

Skupina OFFROAD.

Sejde-li se minimálně 5 závodníků, odstartuje tato skupina. Všechny modely v měřítku cca 1 : 10. Je nezbytné, aby si závodníci sami postavili soutěžní sekce a sami mezi sebou bodovali. Vybavení, to jsou branky, stopky, bodovací papíry dodáme. Pravidla se nemění, zůstávají stejná. Protože jezdíme v lese, není k dispozici žádné občerstvení, proto si přivezte jídlo a pití na celý den s sebou. Vždy se jezdí 4 sekce jednokolově. Závod offroadů i trucků je vždy v sobotu, jednodenní, s přístupem do lokality v 8 hodin ráno. Termíny jednotlivých závodů bývají obvykle zveřejněny v polovině března. Je to proto, že se chceme vyhnout termínům německého Ostrialu, Rakouského poháru a Mistrovství Evropy. A také proto, že nám termíny musí dovolit a schválit zastupitelstvo města Starý Plzenec na svém zasedání, které se pravidelně koná jednou za měsíc. Zde je odkaz na pravidla: https://uloz.to/!djVCOssccB0Z/pravidla-rc-offroad-trial-2018-pdf

Startovné, termíny závodů, lokality

z velké části jsme vyměnili členskou základnu, takže nastávají velké změny

Nově je možné platit startovné v korunách i v eurech. Startovné ve skupinách offroad i truck je od roku 2019 130,-Kč nebo 5,- Euro za kategorii a závod. Ve skupině truck se platí startovné za každou kategorii. To znamená, že budu-li startovat ve dvou kategoriích, zaplatím 2x 130,-Kč nebo 2x 5,-Euro, za start ve třech kategoriích 3x, na každém závodě atd. Registrovaní členové našeho klubu platí polovinu, tzn. 65,-Kč nebo 2,50 Euro. Skupina offroad, pokud se sejde dostatečný počet závodníků, pojede standardní seriál letních závodů tak, jako tomu bylo v minulosti. Skupina truck pojede oficiální, Mezinárodní Mistrovství České republiky. Mezinárodní znamená, že seriál je otevřen i pro jezdce ze zahraničí. Termíny všech závodů, včetně německého a rakouského poháru a Mistrovství Evropy jsou uvedené pod záložkou "Temíny závodů, aktuality" stejně tak, jako všechny lokality. Protože skupina truck pojede Mistrovství České republiky, zvažujeme pořádání závodů RC Truck Trial i v jiných lokalitách, nejen v té naší domovské, v bývalém lomu, ve Starém Plzenci. V současné době máme rozjednané další dvě lokality a vše zveřejníme v záložce s aktualitami. Předpokládáme, že by tento seriál měl trvat od dubna do října a obsáhnout asi 7 závodů. Tomu jezdci, který absolvuje plný počet závodů, se jeden nejhorší výsledek škrtne.